نوار تست دیابت

دانستن سطح قند خون به مدیریت بیماری کمک می کند. هنگامی که به طور منظم  قند خون خود را چک می کنید  ، متوجه خواهید شد که کدام غذاها،  داروها و فعالیت ها بر قند خون شما تأثیر مثبت یا منفی دارند.بیشتر بخوانید: قیمت کلاه آکاردئونی

برای  بررسی قند خون ، باید:

  • یک نوار تست را در دستگاه اندازه گیری قند خون خود قرار دهید.
  • نوک انگشت خود را با سوزن کوچک کنتور (به نام لانست) خار کنید.
  • یک قطره خون را فشار دهید و آن را با لبه نوار تست لمس کنید.

در عرض چند ثانیه، دستگاه گلوکز سنج قند خون را به شما نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: رول روتختی بیمارستانی

 

 

 

فقط یک بار می توانید از نوار تست استفاده کنید. این بدان معناست که هر بار که قند خون خود را چک می کنید باید یک عدد جدید بیرون بیاورید. پزشک به شما خواهد گفت که هر چند وقت یکبار چک کنید. اگر دیابت نوع 1 دارید ممکن است 10 بار در روز باشد  . یا اگر دیابت نوع 2 دارید ممکن است فقط دو بار در روز باشد  .

نوارهای تست دیابت، فناوری زیادی را در فضای کوچکی بسته بندی می کنند. نوارهای پلاستیکی با یک لایه بسیار نازک از طلا پوشانده شده است. طلا به شکل الگوی بریده می شود که به مدار نوار تبدیل می شود.

یک انتهای نوار نیز دارای پوششی از مواد شیمیایی است. آنها مانند یک اسفنج خون شما را خیس می کنند و گلوکز را به برق تبدیل می کنند.

بیشتر بخوانید: اسکراب پزشکی طرح دار

یک سیگنال الکتریکی از نوار به متر می رسد. عددی که روی کنتور می بینید سرعت جریان الکتریکی است. قند خون بیشتر به معنای سیگنال قوی تر است. سیگنال قوی تر به معنای عدد بالاتر در دستگاه اندازه گیری قند خون است.

شما می توانید نوار تست دیابت را در اکثر مکان هایی که لوازم پزشکی می فروشند، مانند داروخانه یا حتی آنلاین، تهیه کنید. اگر هزینه نگران کننده است، با پزشک خود در مورد راه های صرفه جویی در هزینه صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: تولید کننده روپوش بیمارستانی

برای کمک به کاهش هزینه نوارهای تست، می توانید:

  • به دنبال کوپن در مجلات و بخشنامه های داروخانه باشید.
  • برای دریافت نمونه با شرکت تامین کننده دیابت تماس بگیرید یا ایمیل بزنید.
  • برندهای عمومی بخرید.
  • وب‌سایت‌های پشتیبانی دیابت را بررسی کنید، برخی از آن‌ها لوازم دیابت را به افراد نیازمند ارائه می‌دهند.